Dobry szampon przeciwłupieżowy

Z tym schorzeniem zmaga się duża część społeczeństwa. Łupież dotyka osób w różnym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a jego przyczyny mogą być najróżniejsze. Co więcej, dolegliwość ta może prowadzić do wielu innych problemów ze stanem skóry głowy. Dlatego właśnie dobry szampon przeciwłupieżowy, dodatkowo odpowiednio dobrany do rodzaju schorzenia to podstawa w skutecznej walce z tą chorobą.

Skąd się to bierze?

Walkę z łupieżem warto zacząć od ustalenia, jakie mogą być potencjalne przyczyny tego, że w ogóle pojawił się na głowie. Tutaj warto jest przede wszystkim wymienić kilka czynników:

 • złą dietę,
 • suche powietrze,
 • przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych,
 • twardą wodę,
 • alergie,
 • zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej,
 • zbyt częste noszenie czapki,
 • zakażenia drożdżycowe,
 • źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Warto zaznaczyć, iż odpowiedzialnością za powstawanie łupieżu należy obarczyć przede wszystkim grzyby o nazwie Pityrosporum ovale. Posiada je na głowie każdy człowiek, również osoby, które nie zmagają się z tym schorzeniem. Jednakże problem pojawia się w momencie, gdy grzyby te zaczynają się zbyt szybko namnażać – a dzieje się to najczęściej w przypadku stworzenia im odpowiednich warunków do rozwoju, jak na przykład czynniki powyżej.

Rodzaje łupieżu

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, istnieje kilka odmian tego nieprzyjemnego schorzenia. Najczęściej wyróżniamy łupież zwykły oraz łojotokowy. Ten pierwszy pojawia się najczęściej w wyniku podrażnień spowodowanych źle dobranym szamponem lub innym środkiem kosmetycznym, ale może wystąpić również przez zmianę składu używanej wody. Pomimo pojawiających się łusek, swędzenia skóry głowy czy możliwości pojawienia się stanu zapalnego, jest on jednak dość prosty w leczeniu.

Z kolei łupież łojotokowy jest już znacznie poważniejszy i z tego względu wymaga leczenia. Objawia się między innymi poprzez świąd głowy oraz mało estetyczne strupy i może również prowadzić do łysienia. Często pojawia się równocześnie z łojotokowym zapaleniem skóry. Poza tym wyróżnić można również łupież pstry, różowy, rumieniowy czy też biały. Dlatego też, w przypadku pojawienia się niepokojących objawów, warto jest skontaktować się z profesjonalnym trychologiem, który pomoże dobrać dobry szampon przeciwłupieżowy, a także inne środki, które wspomogą walkę z tym schorzeniem.

Jaki produkty wybrać?

Z tym pytaniem zmagają się zarówno osoby, które dopiero zaczęły walczyć z tym schorzeniem, jak i te, które zmagają się z nim już od dłuższego czasu. Wybierając dobry szampon przeciwłupieżowy należy zatem dokładnie sprawdzić, jaki ma skład i w jaki sposób działa na skórę głowy. Warto zaznaczyć, iż taki produkt powinien nie tylko zwalczać sam łupież, ale również pozytywnie wpływać na stan skóry głowy. Chodzi w tym miejscu przede wszystkim o zwalczanie nieprzyjemnego swędzenia oraz ochronę przed ewentualnymi nawrotami choroby.

Do dobrych szamponów przeciwłupieżowych dostępnych aktualnie na rynku można zaliczyć między innymi DSD De Luxe 2.1. Właśnie ten szampon przeciwłupieżowy zawiera takie aktywne składniki jak pirokton olaminy, kwas salicylowy czy klimbazol, a także witaminy i komponenty sebo-regulujące. Dzięki tym składnikom, prócz redukcji łupieżu, może również:

 • hamować wypadanie włosów,
 • zredukować, a nawet zapobiec powstaniu łojotoku,
 • pielęgnować włosy,
 • przywrócić równowagę biologiczną skóry głowy.

Warto również rozważyć zastosowanie specjalnego peelingu tej samej marki, dzięki któremu możemy uzyskać szybsze i trwalsze efekty. W tej samej linii dostępny jest również balsam, który można stosować po umyciu włosów.

W przypadku zaawansowanego stanu chorobowego, warto również skorzystać z pomocy trychologa, który pomoże dobrać odpowiednią terapię i dobry szampon przeciwłupieżowy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że przyniesie ona oczekiwane efekty.

Dlaczego warto?

Dobry szampon przeciwłupieżowy to podstawa w walce z tą chorobą. Warto zacząć go używać już przy pierwszych objawach, gdyż łupież, nieleczony, ma tendencje do ekspansji i może prowadzić do poważniejszych chorób głowy. Warto również wspomnieć o kwestiach estetycznych – widok białego łupieżu na ramionach to zdecydowanie mało zachęcający obrazek. Wybór naprawdę dobrego szamponu przeciwłupieżowego może przynieść sporą ulgę.

NUBEA SOLUTIA - szampon do skóry z łupieżem tłustym NUBEA SOLUTIA - lotion przeciwłupieżowy

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password